Minyatür sanatına, kabartma tekniği ve değerli taşlarla farklı bir boyut kazandıran sanatçıların elli yıllık sanat deneyimini İstanbul’da sergilemek üzere açılan galerimizde benzersiz eserler bulunmaktadır.
Ailevi sanat mirasını yaşatmak isteyen Schah Sanat, Pers İmparatorluğu'nun yaklaşık altı bin yıllık geçmişinden esinlenerek İran mitolojisinden Osmanlı topraklarına kadar uzanan büyüleyici sanat serüveninde Nişabur’un firuzelerinden Topkapı Sarayı'nda sergilenen eserlerin tasvir edildiği detaylı minyatürlere kadar geniş bir yelpazede Türkiye'deki sanatseverlere yeni bir bakış açısı sunuyor.
 

Schah Sanat, ailenin atalarından olan 19. Yüzyılda Kaçkar Hanedanına 3 dönem sadrazamlık yapmış Atabek Azam'ın sanat mirasını bugünlere taşıyarak tarih ve sanatın harmanlandığı atmosferiyle modern yaşam içinde mistik doğu sanatlarının gizemini bir arada keşfetmek için ziyaretçilerini bekliyor..
İpek el dokuması İran Halıları, Firuzekubi eserler İran köy evleri ve heykelleri, Hat, Tezhip ve İran-Osmanlı Minyatürleri gibi farklı pek çok sanat dalını sergileyen Schah Galeri'de Atabek Azam'ın torunlarından Shahpour Bahramishad (Atabey) ve eşi Mahbube Atabey'in çağdaş felsefeyle canlandırdıkları eserlerinden örnekler görmek mümkün.